2022

Kalender / Calendar

January

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1
Nuwe Jaarsdag
Me. J. Tolmay verjaar
2

3

4
Me. E. Els verjaar
5

6

7

8

9

10
SKOOL HEROPEN:
PERSONEEL / SCHOOL RE-OPEN: STAFF
Gr. 8 + Matriekraad begin / Gr. 8 + Matric Council begin
Gr. 11+12 Handboeke / Text books
11
Handboeke / Text books
Gr. 9 + 10
Groentjiekonsert oefening / Freshman’s concert rehearsal
12
SKOOL HEROPEN: LEERDERS / SCHOOL RE-OPEN: LEARNERS
Gr. 8 Oriënteringsdag / Orientation day
Groentjiekonsert oefening / Freshman’s concert rehearsal

13
Mnr. M. van Rensburg verjaar
Gr. 8 Atletiek / Athletics
Groentjiekonsert oefening / Freshman’s concert rehearsal

14
Gr. 9-12 Atletiek / Athletics
Groentjiekonsert oefening / Freshman’s concert rehearsal

15

16

17
Me. I. du Toit verjaar
Me. E. Kleynhans verjaar
Atletiek – Interhuis / Athletics – Inter House

18
Groentjiekonsert: Leerders – middag / Ouers – aand 19:00
Freshman’s Concert: Learners – afternoon / Parents – evening 19h00

19
Groentjiekonsert: Ouers – aand 19:00 / Freshman’s Concert: Parents – evening 19h00
20
Gr. 12 Oueraand / Gr. 12 Parent’s evening
21
Atletiek: Wonderboom (weg) / Athletics: Wonderboom (away)
22

23

24

25
Koor oudisies/Choir auditions 
26
Gerrieforum nominasies / Gerrie Forum nominations
Koor oudisies / Choir auditions

27

28
Me. A. Janse van Rensburg verjaar
29
Road Run (moontlik/possible)
30

31
Me. C. McKay verjaar
Gerrie van die maand / Gerrie of the month

February

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1

2
Gerrieforum verkiesing / Gerrie Forum elections
3
Me. N. van Bosch verjaar
Gr. 9 – 12 Prestasiegeleentheid /
Gr. 9 – 12 Merit evening

4
Atletiek: Tuine (weg) / Athletics: Tuine (away)
5

6

7
Opleiding: Gerrieforum 14:00 – 15:00 / Training: Gerrie Forum
8
Mnr. J. Bastick verjaar
Kw 1: Toetsreeks begin / Term 1: Test series begin

9

10

11
Atletiek: Hartbeespoort (weg) /
Athletics: Hartbeespoort (away)

12

13

14
Me. S. Erasmus verjaar
15

16
Gr. 12 Loopbaanskou 12:00 /
Gr. 12 Career Show 12h00

17
Mnr. T. Vd Merwe verjaar
18
Me. N. Geere verjaar
Atletiek: Tuis / Athletics: Home
Gerrieforum verkiesing: Uitvoerende komitee / Gerrie Forum election: Executive committee

19

20
Me. J. de Wet verjaar
Me. H. de Villiers verjaar

21

22
Me. V. Coetzee verjaar
23
Atletiek: Interhoër (Pilditch) / Athletics: Inter High (Pilditch)
24
Me. R. Rheeder verjaar
Mnr. A. Schoombie verjaar

25
Wintersport proewe / Winter sport trials
26

27

28
Gerrie van die maand / Gerrie of the month














March

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1

2
Mnr. G. Furstenberg verjaar
Wintersport: Wilgers (weg) / Winter Sport: Wilgers (away)

3

4

5

6

7

8

9

10

11
Wintersport: Hartbeespoort (tuis) / Winter sport: Hartbeespoort (home)
“Light:” Social event / funksie

12

13

14

15
Revue: opnames / recordings
16
Me. A. Vogel verjaar
Mnr. B. Lewis verjaar
Gr. 8 Opedag / Gr. 8 Open Day
Revue: opnames / recordings
Gerrie van die maand / Gerrie of the month

17
Skool sluit / School closes
18

19
Me. B. Fourie verjaar
20

21
Menseregtedag / Human Rights Day
22

23

24

25

26
Me. T. Kruis verjaar
27

28

29

30
Me. C. Botha verjaar
31









April

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1

2

3
Me. S. Lewis verjaar
4

5
Skool begin / School starts
Mnr. P. Venter verjaar

6

7

8
Rugby: Rietondale High (weg/away)
Netbal/Netball: Erasmus (weg/away)

9

10

11

12

13
Netbal/Netball: Rietondale (weg/away)
14

15
Goeie Vrydag / Good Friday
16

17
Me. F. Venter verjaar
18
Familiedag / Family Day
19
Me. E. Helberg verjaar
20
Afrikaanse Redenaars Gr. 8 – 12 (HT + EAT)
Netbal/Netball: Tuine (tuis/home)

21
Me. V. Hattingh verjaar
Kw 2: Toetsreeks begin / Term 2: Test Series begins

22
Me. N. Turner verjaar
Rugby: HTS Tuine (tuis/home)

23

24

25

26

27
Vryheidsdag / Freedom Day
28

29
Gerrie van die maand / Gerrie of the month
30





May

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1
Werkersdag / Workers’ Day
2
Openbare vakansiedag / Public Holiday
3

4
Netbal/Netball: Curro Roodeplaat (tuis/home)
5
Mnr. C. Mbowane verjaar
6
Me. A. Van der Merwe verjaar
Rugby: CR Swart (weg/away)
Netbal/Netball: Akasia (tuis/home)

7

8
Moedersdag / Mother’s Day
Me. K. Jooste verjaar

9

10

11
Me. R. Pieters verjaar Netbal/Netball: Dirk Postma (weg/away)
12

13
Rugby: Uitsig (tuis/home)
14
15
Mnr. Z. Jv Rensburg verjaar
16

17

18
Netbal/Netball: CR Swarts (weg/away)
19
Me. L. Hansen verjaar
20
Rugby: Heron Bridge College (tuis/home)
21

22

23

24

25

26

27

28
Rugby: Kwart-eind / Quarter finals
29
 Me. J. van Niekerk verjaar
30

31
Gerrie van die maand / Gerrie of the month












June

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1
Mnr. C. Croukamp verjaar
2

3
Mnr. J. Furstenberg verjaar
4
Rugby: Semi-finaal / Semi Finals
5

6

7

8

9

10
Me. D. Schoeman verjaar
11
Rugby: Finaal 3de en 4de plek / Finals 3th and 4th places
12
Me. E. Brits verjaar
13

14

15
Me. M. Van Rensburg verjaar
16
Jeugdag / Youth Day
17
Skoolvakansiedag / School
Holiday
Me. M Coetzer verjaar
Mnr. S. Marais verjaar

18

19
Vadersdag / Father’s Day
Me. S. Woodbridge verjaar

20
Me. S. Van der Merwe verjaar
21
Me. A. Sutton verjaar
22

23
Me. D. Grobler verjaar
Gerrie van die maand / Gerrie of the month

24
Skool sluit / School closes
“Light” funksie / social event

25

26

27

28

29

30









July

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1
Me. E. Croukamp verjaar
Mnr. F. Erasmus verjaar

2

3

4

5

6

7

8

9

10
Me. V. Hansen verjaar
11

12

13

14

15
Me. C. Schalkwyk verjaar
16

17

18

19
Skool begin / School starts
20

21

22
Matriekraad nominasies maak oop / Matric Council nominations opens
23
Me. L. Ford verjaar
Sagtebaldag / Softball day
Rugby: Finaal 1 en 2 / Finals 1 en 2

24

25

26

27
Landloop: Liga 1 / Cross Country: League 1 (Prestige College)
28
Gerrie van die maand / Gerrie of the month
29
Mnr. & Mej. Gerrie / Mr. & Miss. Gerrie
Matriekraad nominasies sluit / Matric Council nomination closes

30
Rugby: Verseker beker uitspele / Verseker Cup
31







August

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1
Me. L. Schoeman verjaar
Gr. 9 JAT toetse / tests
Revue: TYAF
Matriekraad: Elektroniese stemming / Matric Council: Electronic voting

2
Matriekraad nominasies vergadering / Matric Council nominations meeting
Gr. 8 ASAT toetse / tests

3
Revue: Ouers / Parents
Landloop Liga 2 / Cross Country League 2

4
Mnr. P. Voges verjaar
5
Me. N. Botha verjaar
Matriekraad bekendmaking + foto’s neem / Matric Council nominees announcement + photos taken

6
Rugby: Verseker Beker Kwart-eind / Verseker Cup Semi-quarters
7

8
Skool vakansiedag / School Holiday
Me. P. Pretorius verjaar

9
Vrouedag / Women’s day
10
Landloop: Liga 3 (PBHS) / Cross Country: League 3 (PBHS)
11

12

13
Rugby: Verseker Beker - Semi-Finaal / Verseker Cup – Semi-Finals
14

15

16
Kw 3 Toetsreeks begin / Term 3 Test series begins
Landloop: Aflos liga / Cross Country: relay league (Waterkloof)

17

18

19
Matriekraad kamp / Matric Council Camp (Camp Discovery)
20
Matriekraad kamp / Matric Council Camp (Camp Discovery)
Landloop: AGN / Cross Country: AGN (Bronkhorstspruit)
Rugby: Verseker Finaal / Final

21
Matriekraad kamp / Matric Council Camp (Camp Discovery)
22

23
Matriekraad Hoofleier vergadering / Matric Council Head leaders meeting
24
Matriekraad: Inhuldiging / Matric Council Inauguration 
25
Vakkeuse aand / Subject choice evening
26

27
Landloop / Cross Country Noordvaal (Pietersburg)
28

29
Gr. 12 Rekordeksamen / Record Exams
30

31
2km Landloop / Cross Country dash (Midstream)
Gerrie van die maand / Gerrie of the month











September

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1

2
Me. E. Blom verjaar
Pretdag / Fun day

3

4
Me. I. Nel verjaar
5
Mnr. R. van Zyl verjaar
6

7
Sekretaressedag / Secretary day
8

9
Me. M. Erasmus verjaar
Gr. 10 Avontuurkamp / Adventure camp

10
Gr. 10 Avontuurkamp / Adventure camp
11
Gr. 10 Avontuurkamp / Adventure camp
12

13

14

15

16

17
Landloop / Cross Country SA’s
18

19

20

21

22

23

24
Erfenisdag / Heritage day
25

26
Me. E. Naudé verjaar
Me. D. Robbertse verjaar

27

28

29
Landloop Prysuitdeling / Cross Country Prize giving (AHM / AHS)
Gerrie van die maand / Gerrie of the month

30
Skool sluit / School closes
“Light” funksie / social event







October

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1
Matreikafskeid (moontlik) / Matric Farewell (possible)
2

3

4

5

6

7

8

9

10

11
Skool begin / School starts
12

13

14
Gr 12 Prestasie geleentheid / Merit awards
15

16
Basedag / Boss day
17

18

19

20

21
“Light” afsluiting / function
22

23

24
Me. M. van Marle verjaar
Gr. 12 Eindeksamen / NSC exams

25

26
Me. I. Snyman verjaar
27

28

29

30

31
Gerrie van die maand / Gerrie of the month

November

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1

2

3

4

5
Me. C. Grobler verjaar
6

7

8

9

10

11
Gholfdag / Golf day Akasia
12

13

14

15

16

17
 Mnr. G. van Pletzen verjaar
18

19

20
Mnr. M. van Heerden verjaar
21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31









December

SundayMondayTuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
1
Mnr. J. Brits verjaar
2

3

4
Me. M. de Jongh verjaar
5

6

7

8
Me. M. Magerat verjaar
9
Me. H. Wiggett verjaar
10

11

12

13

14
Skool sluit: Leerders / School closes: Learners
15
Skool sluit: Personeel / School closes: Staff
16
Versoeningsdag / Reconciliation day
17

18

19
Me. M. Parker verjaar
20

21

22

23

24

25
Kersdag / Christmas day
26
Welwillendheidsdag / Day of Goodwill
27

28

29

30







Contact Us

Tel: 012 546 6685
Fax: (012) 565 5004
admin@gerries.co.za

Find Us

Daan de Wet Nel Rylaan
Pretoria Noord